چگونه با حدید ثروتمند شویم؟

موفقیت و شکست های ما به عوامل مختلفی وابسته است که برخی از این عوامل به تصمیم گیری و تلاش ما مرتبط بوده و برخی دیگر به عواملی وابسته اند که در حیطه اختیارات ما نمی گنجد. امام صادق (ع) می فرمایند: چه بسیاراند کارهایی که به دلیل آنکه پیش از انجام کار گفته شدند و بی سرانجام ماندند.
برای مثال ممکن است شما برای انجام کاری تصمیمی جدی گرفته باشید و برای انجام آن نیز برنامه ریزی دقیقی انجام داده باشید، اما چشم نظر به آن کار ضربه زده و باعث شده باشد که هر بار که قصد انجام آن کار را می کنید مسئله و یا مشکلی پیش بیاید و به انجام آن موفق نشوید. چه بسیاراند زندگی های زیبایی که به خاطر چشم نظر یا بنا شدن در خانه های بی برکت دچار مشکلات تلخ و طاقت فرسایی شده اند و یا زندگی های شیرینی که به خاطر جادو با اختلاف روبرو شده و به طلاق ختم گشته اند.
گاهی نیز خود ما مقصریم و تصمیمان صحیح نیست. گاهی متوجه اشتباه بودن یک تصمیم می شویم و گاهی حتی متوجه آن اشتباهات نیز نمی گردیم. ممکن است شغلی را انتخاب کنیم که در آن نه استعداد داریم و نه آن شغل برایمان با برکت است. شاید زیاد اهل تلاش و پشتکار باشیم اما اگر شغلی را انتخاب کنیم که برایمان برکتی ندارد، تمام تلاش هایمان ناکام می ماند یا به بیان بهتر اگر شغلی را انتخاب کنیم که برای آن ساخته شده ایم و در آن استعداد و توانایی داریم و آن شغل برای ما با برکت باشد، با کمترین تلاشی از سایر افراد فعال در آن شغل پیشی گرفته و به درجات بالائی می رسیم. حدید سعی کرده است که ابعاد مختلف زندگی را در بر بگیرد و در هر کدام از بُعدها با کمک علوم قرآنی به دوستان مشاوره بدهد.
یک بیماری می تواند مسیر زندگی ما را تغییر دهد، اما با کمک حدید می توانیم راه درمان آن را بیابیم. یک شغل می تواند به زندگی ما قالب دهد، با حدید می توانیم از تاثیرات آن شغل بر خودمان و زندگیمان مطلع شویم. اتفاقات تلخ و شیرینی قرار است برای ما رخ بدهد، با فال قرآنی می توانیم از وقوع آن ها مطلع شده و از رخداد پیشامدهای بد جلوگیری به عمل آوریم. راهنمایی گرفتن از قرآن می تواند به ما کمک کند تا ره صد ساله را یک شبه بپیماییم. اگر به آن ایمان داشته باشیم و با عقل و خرد و پشتکارمان، راهنمایی های قرآن را به کار گیریم.
اگر می خواهید با حدید ثروتمند شوید، اگر می خواهید با کمک حدید خوشبخت شوید، پیشرفت کنید و درست تصمیم بگیرید، باید برای انجام هر کاری کاملا با عقل و خرد پیش بروید و هنگامی که ابعاد مختلف آن کار و تصمیم را سنجیدید، پیش از شروع آن با کمک حدید از سرانجام آن عمل آگاه شوید. اگر سرانجامش نیکو بود به انجام آن اقدام کنید، اگر نکاتی را برای انجام کار بیان کرده بود، به آن نکات توجه نمایید و اگر حدید سرانجام کار را نیکو نمی دانست، با توجه به پاسخ آن، روش انجام کار را مورد بازبینی و تصحیح قرار دهید تا به روشی عالی برای انجام کار برسید. همچنین مواظب باشید که چشم نظر و یا جادو مانع از رشد معقول شما نشود و خطری را برای شما به وجود نیاورد. بدین صورت با عقل و منطق و توکل بر خدا می توانید موفقیت های بزرگی را کسب کنید.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *